Tööpingete põhjusteks on tihti just inimesed. Arvamuste ja vajaduste mitmekesisus, käitumise ettearvamatus, põhjendamatu vastupanu, arusaamatu loogika, tunded ja emotsioonid, erinevad ootused ja situatsiooni nägemus.

Lektorid: Jaana Susanna Liigand-Juhkam ja Voldemar Kolga

Jaana Susanna Liigand-Juhkam
Jaana Susanna Liigand-Juhkamkoolitaja
Jaana Liigand on õppinud Rotary stipendiumiga militaarkallakuga North Georgia College & State University’s USA-s ning kaitsnud magistrikraadi ärijuhtimises Estonian Business School´is aastal 2003 ning psühholoogias Tartu Ülikoolis 2012. aastal. 2013-2014. aastal täiendas end Erickson College lahenduskeskse coaching’u programmis. Jaana on töötanud lepingulise õppejõuna erinevates ülikoolides ning teinud koolitajana koostööd paljude ettevõtetega nii avalikust kui erasektorist. Tema valdkonda kuuluvateks teemadeks on juhtimine, meeskonnatöö, kommunikatsioon, emotsionaalne andekus, enesemotivatsioon, toimetulek stressiga, konfliktide lahendamine, läbirääkimisoskused ja avalik esinemine. Jaana on töötanud Välisministeeriumis, täiendanud ennast Reporterikoolis ajakirjanduse valdkonnas ning teinud erialast kaastööd ajalehele Äripäev ning ajakirjale Director. Koostanud Äripäeva raamatu “Ettevõtte riskid” ning koos A.Virovere ja R.Alasega käsiraamatu ”Organisatsioonikäitumine” (2005, 2008). PARE Personalijuhtimise käsiraamatu (2007) koolituse peatüki koostaja ning kaasautor. Jaanale omistati 2008. aastal täiskasvanute koolitaja Andragoog IV (alates 2013 EKR täiskasvanute koolitaja, tase 7) kutsekvalifikatsioon. Jaana on valitud Tallinna Ülikooli Täiendkoolituskeskuse Aasta Koolitajaks 2008. Jaana on koostöös erinevate partneritega läbi viinud nii avalikke koolitusi kui sisekoolitusi organisatsioonidele
Voldemar Kolga
Voldemar Kolgapsühholoog
Voldemar Kolga on õpetanud psühholoogiat endises TPÜs, praeguses Tallinna Ülikoolis, tegelenud uurimustega ja teinud psühholoogia-alaseid koolitusi ning olnud aktiivne ajakirjanduses, raadios ja televisioonis. Oma esinemistes ja sõnavõttudes püüab lahti mõtestada inimese käitumise tagamaid ja inimest muutuvad maailmas. Inimese, sh iseenda paremaks mõistmiseks on palju reisinud ja täiendanud end erinevates kohtades. Kaks semestrit õpetas psühholoogiat Friendsi Ülikoolis tänu Fulbrighti stipendiumile, mis oli hea isiklik väljakutse. Teadlase karjääri alustas õppimisvõime uurimisest. Hiljem sai tuntuks kognitiivsete stiilide uurijana üle kogu NSVLi. Uute aegade saabumisega huvitus identiteedi ja maskuliinsuse muutumisest. EL teadusprojekti raames tuli palju publikatsioone, sh osales raamatute „Men and Masculinities in Europe“ ja „European Perspectives on Men and Masculinities“ kirjutamisel. Inimestes hindab kõige rohkem julgust olla loov ja innovaatiline konservatiivses maailmas. Voldemar tegevustest ja osalemistest saab hea ülevaate Facebookis.

Päevakava:

9.30-10.00 Registreerimine ja tervituskohv

10.00  – 12.00  Koostöö keeruliste meeskonnaliikmetega

Lektor: Jaana Susanna Liigand-Juhkam, koolitaja

 • Miks mõnede inimestega on keerulisem toime tulla?
 • Mis juhib nende käitumist?
 • Miks tavalised suhtlemisvõtted nendega ei tööta?
 • Kuidas ikkagi hakkama saada?
 • Kuidas neid ära tunda juba värbamisprotsessis?
 • Mida silmas pidada, et ise mitte soodustada inimeste keeruliseks muutumist?

12.00  – 12.45  Lõunapaus

12.45  – 14.30  Koostöö keeruliste meeskonnaliikmetega jätkub

Lektor: Jaana Susanna Liigand-Juhkam, koolitaja

14.30  – 14.45  Kohvipaus

14.45  – 16.15  Suhtlemisjärgne töö tõejärgses ühiskonnas. Suhtlemine idufirmades/start-upides

Lektor: Voldemar Kolga, psühholoog

Koolituse info

 • Toimumise aeg ja koht:
  07.03.2018, Tallinn

  Koolituse kestus:
  6 akadeemilist tundi

  Sihtrühm: kõik huvilised olenemata ametist

Osalustasu alates

1391 päev
 • Käibemaksu ei lisandu.

  Hinnas on: loeng, elektroonilised õppematerjalid ja kohvipausid. NB! Lõunapaus ei sisaldu hinnas! Lõunasöök maksab lisaks 14 €.

Registreerimine

Õppepäevale registreerimiseks on mitu võimalust:

 • täitke registreerimisvorm
 • saatke osaleja nimi, amet ning ettevõtte nimi koos kontaktandmetega e-postile: rkool@rahvakool.ee
 • helistage +372 600 46 80, 50 19 658

Vaata ka registreerimise tingimusi

Koolitus toimub Tallinnas, asukoha detailid selguvad nädal enne koolitust.

[[[["field7","equal_to","2"]],[["show_fields","field25,field27,field28"]],"and"],[[["field7","equal_to","3"]],[["show_fields","field25,field27,field28,field29,field30,field31"]],"and"],[[["field7","equal_to","4"]],[["show_fields","field25,field27,field28,field29,field30,field31,field32,field33,field34"]],"and"],[[["field7","equal_to","5"]],[["show_fields","field25,field27,field28,field29,field30,field31,field32,field33,field34,field35,field36,field37"]],"and"]]
1 Step 1
07.03.18 - ÕPPEPÄEV: KOOSTÖÖ KEERULISTE MEESKONNALIIKMETEGA!
Osalejate arv
Osalejate andmed
Ees- ja perekonnanimiOsaleja nr. 1
AmetOsaleja nr. 1
Ees- ja perekonnanimiOsaleja nr. 2
AmetOsaleja nr. 2
Ees- ja perekonnanimiOsaleja nr. 3
AmetOsaleja nr. 3
Ees- ja perekonnanimiOsaleja nr. 4
AmetOsaleja nr. 4
Ees- ja perekonnanimiOsaleja nr. 5
AmetOsaleja nr. 5
Arve saaja andmed
Asutus/ettevõte
Postiaadress
Indeks ja linn
Maakond
Kontaktisik
Kontaktisiku telefon
Lisainformatsioon ja/või küsimusedmore details
0 /
Previous
Next