Olete te mõelnud, mida teha, kui ühel päeval helistab ajakirjanik ja pakub võimalust anda intervjuu? Mida ja kuidas öelda, et teid mõistetaks õigesti? Mida selga panna, et jätta positiivne esmamulje. Vale outfit võib tuua kasu asemel hoopis kahju! Õppepäeval saame osaks paljudest praktilistest näidetest elust enesest ning samuti kogume kokku 5 innovaatilist mõtet, et leida loovaid lahendusi. Tulge ja osalege koos kolleegidega!

Lektorid: Marko Reikop ja Piret Soosaar

Marko Reikop
Marko ReikopPraktik, kes ei tea ajakirjandusteooriast kahjuks midagi
Piret Soosaar
Piret SoosaarMTÜ Foorumteatri asutaja ja juhatuse liige ning Treeningkoolitus.ee koolitaja
Pireti formaalne hariduskäik on kulgenud Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna 32.keskool, Tallinna Pedagoogikaülikool,(Kultuuri osakond BA kraad Eesti kultuuriajalugu). Tema mitteformaalne haridustee on teda kandnud ja kannustanud järgmistel radadel: 2000 – 2017 a. VAT Teatri Foorumgrupp näitleja, Jokker, koolitaja.
Aastate jooksul on Piret end täiendanud erinevate õpetajate juures : Jouni Pikkari ja Micke Renlund (Soome),Gill Dowsett(Wales), Augusto Boal, (Brasiilia, foorumteatri meetodi looja), Julian Boal (Brasiilia), Marco Antonio Ferreira(Portugal ), Iwan Brioc (Wales). Kogemuste kasvades hakkasi ta foorumteatri lugude lavastajaks, interaktiivsete etenduste ja töötubade läbiviijaks (Jokker). Olulist teadmist on lisanud töö Lastekaitse Liidu noorte kaasamise projektijuhi, Coop Eesti Keskühistu koolitus-ja teenindusjuhina ning foorumteatri kursuste andmine Viljandi Kultuuriakadeemias ja Treeningkoolitus.ee brändi loomine.

9.30-10.00 Registreerimine ja hommikukohv

10.00-12.15 Telepurki elusalt ja tagasi, Marko Reikop

• Mis sünnib purki panna?
  • Inmeste huvide edetabel
  • Kuidas edetabelisse pääseda?
  • Kuidas oma teema maha müüa?
  • Keda telesse saata?
  • Kuidas otsesaates olla?
  • Anna Intervjuusid ka halval ajal
  • Teie ja Sina on keeruline probleem
  • Kuidas mitte närvi minna
  • Kuidas intervjuud ette valmistada
  • Nüüd kõige olulisemast – mis siis televisioonis kõike määrab
  • Mida selga panna?

12.15-13.00 Lõunapaus

13.00-15.00 5 sammu innovaatilisemate lahenduste suunas, Piret Soosaar

15.11.2017, Tallinn

Kõik huvilised olenemata ametist

Osalustasu

Hinnas on: loengud, elektroonilised õppematerjalid ja kohvipausid. Lõunapaus ei sisaldu hinnas!
    Lõunasöök on võimalik juurde osta hinnaga 11,5 €.

15.11.17 - ÕPPEPÄEV: TELEPURKI ELUSALT JA TAGASI – INNOVAATILISED LAHENDUSED