Käesolevaks hetkeks on Riigikogu uue riigihangete seaduse vastu võtnud ja seaduse jõustumine 01.09.2017.a on kindel. Uus seadus toob hankijatele suure hulga muudatusi nii põhimõtete tasandil kui detailides, samuti kasvab märkimisväärselt kogu riigihanke regulatsiooni maht. Üksjagu muudatusi on lisandunud ka Riigikogu menetluse käigus, seega on koolitus aktuaalne ka nendele, kes algse eelnõuga on varasemalt jõudnud tutvuda. Koolituse eesmärk on anda hankijatele ülevaade olulisematest riigihangete seaduse muudatustest ja lihtsustada uue seaduse rakendamist praktikas.

Lektor: Jarlo Dorbek

Jarlo Dorbek
Jarlo DorbekHankepartner OÜ juhatuse liige/hankeekspert
Jarlo Dorbek omab üle 10 aastast kogemust riigihangete läbiviimisel. Kuni 2011. aastani oli ta Justiitsministeeriumis riigihangete valdkonna eest vastutav, kus tegeles hankepoliitika koordineerimise, Justiitsministeeriumi ja valitsemisala tsentraalsete riigihangete läbiviimise ja hankelepingute koostamise, lepingu läbirääkimiste ja lepinguvaidlustega. Peale seda alustas ta riigihangete alaste teenuste osutamist hankekonsultandina, viies läbi riigihangete koolitusi ja konsulteerides nii hankijaid kui pakkujaid riigihanke teemadel. Alates 2005. aastast on Jarlo tegutsenud ka riigihangete valdkonna õppejõuna Sisekaitseakadeemias ja TTÜ-s ning tunnustatud koolitajana.

09.30-10.00 Registreerimine ja hommikukohv

10.00-11.30 Uus riigihangete seadus

• Uued piirmäärad?
  • Laienenud erandite nimekiri
  • Mis on muutunud riigihanke eeldatava maksumuse määramise reeglites?
  • Kohustuslik hangete osadeks jagamine
  • Lihthangete muutunud regulatsioon
  • Lihtsustatud teenused vs sotsiaal- ja eriteenused
  • Uued hankemenetlused (konkurentsipõhine läbirääkimistega menetlus ja innovatsioonipartnerlus)
  • Uuendused menetlustähtaegades
  • Kuidas hakkab toimuma pakkujate kõrvaldamise aluste ja kvalifitseerimise tingimuste kontrollimine?
  • Pööratud menetlus avatud hankemenetluses
  • Hankepass
  • Alltöövõtjate tausta kontrollimise kohustuslikkus
  • Võimalused hankelepingu rikkujate kõrvaldamiseks ja põhjendamatult madala maksumuse vastu võitlemiseks – kas oodatud võluvits?
  • Hindamise kriteeriumitega seonduvad muudatused
  • Lepingu muutmise laienenud võimalused

11.30-11.45 Kohvipaus

11.45-13.15 Õppepäev jätkub

13.15-14.00 Lõunapaus

14.00-15.30 Õppepäev jätkub

24.10.2017, Tallinn

Sihtrühm: Juristid, ettevõtete juhid, riigihangetega tegelevad spetsialistid ja riigihangete hankega tegelevad spetsialistid

Osalustasu alates

Hinnas on: loengud, elektroonilised õppematerjalid ja kohvipausid.

24.10.17 - ÕPPEPÄEV: OLULISEMAD MUUDATUSED HANKIJALE 01.09.2017.a JÕUSTUVAS RIIGIHANGETE SEADUSES