Täienduskoolituse õppekorralduse ja kvaliteedi tagamise alused
I Üldsätted
Täienduskoolitusasutuse pidaja on Rahvakool OÜ registrikoodiga 12728110.
Rahvakool OÜ on kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi täiskasvanute täienduskoolitusasutusena. Täiskasvanuhariduse majandustegevusteate number EHI’s on 179557.
Rahvakool OÜ korraldab täiskasvanute tööalast ja vabahariduslikku täienduskoolitust täiskasvanute koolituse seaduse ja teiste täiskasvanuhariduse valdkonna kehtivate õigusaktide kohaselt.
Juriidiline aadress on Toompuiestee 21, Tallinn 10137.
Telefon 6004 680 ja mobiiltelefon 5019 658.
E-posti aadress on kool@rahvakool.ee
Rahvakool OÜ ei ole käibemaksukohuslane.
Pangakonto Swedbank AS`s on EE192200221060660308.
BIC/SWIFT: HABAEE2X
II Õppekeel, õppevorm ja õppemeetodid
Rahvakool OÜ korraldatavad koolitused toimuvad aastaringselt koolituskalendri alusel. Koolituse mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides. Üks akadeemiline tund on 45 minutit. Avatud koolitused toimuvad eesti keeles. Tellimuskoolitusi viiakse läbi ka vene või inglise keeles.
Õppevormid on päevane õpe tööpäevadel ning ühe- või kahepäevased koolitused. Koolitused toimuvad grupikoolitustena. Gruppide suurused on erinevad ning sõltuvad koolituse sisust.
Tellimuskoolitusi viiakse läbi ka õhtuti või nädalavahetustel vastavalt kliendi soovile ja vajadusele.
Õppemeetodid on loeng, arutelu, rühmatöö vm vastavalt koolituse teemadele ning eesmärkidele.
Igale koolitusprogrammile on alusdokumendina koostatud õppekava, kus on määratletud õppekava nimetus, õppekavarühm, õppe kogumaht, õppe sisu ja eesmärk, õpiväljundid, sihtrühm ja õpingute alustamise tingimused, juhul kui need on eeltingimuseks õpiväljundite saavutamisel, koolitusel kasutatavad õppemeetodid, lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid.
III Õpikeskkond
Korraldame koolitusi tunnustatud koolitus- ja konverentsikeskustes, mis vastavad tervisekaitse nõuetele. Kõik kasutatavad koolitusklassid vastavad kaasaegsetele tingimustele: on hästi valgustatud, ventileeritud ning varustatud tänapäevaste tehnikavahenditega, sealhulgas interneti kasutamise võimalusega.
Ruumide valikul lähtume õppegrupi suurusest ning koolitusel kasutatavatest meetoditest. Laudade ja toolide paigutust saab ruumis alati muuta vastavalt erinevate õppemeetodite kasutamisele.
Koolituspäeval pakutakse osalejatele kohvi, teed, vett ja küpsiseid või muid suupisteid. Osalejatele tagatakse lõunapaus pikkusega 45-60 minutit. Asutusesisesed koolitused korraldatakse tellija soovil tellija koolitusruumides.
Igaks koolituseks on osalejatele ette valmistatud koolitusmaterjalid, mis saadetakse kas enne või pärast koolitust osalejale e-posti teel.
IV Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord ja kvaliteedi tagamine
Koolituse osalejatel on alati võimalus anda tagasisidet koolituse sisu ning korralduse kohta, täites koolituspäeva lõpus ära tagasisidelehe, kus on võimalik anda hinnang kursuse sisule, lektorile, korraldusele ning teha ka ettepanekuid koolituse sisu ja formaadi parandamiseks. Tagasisidet on osalejatel võimalik korraldajale saata ka e-posti teel.
Rahvakool analüüsib saadud tagasisidet, et pakkuda veelgi kvaliteetsemaid koolitusi ja paremat korraldust. Tagasisidekokkuvõte saadame kvaliteedi parandamise eesmärgil ka koolitajatele ning toimumiskohale.
V Koolitaja kompetentsust tagava kvalifikatsiooni ning õpi- ja töökogemuse kirjeldus
Koolitusi läbi viivad lektorid on pika koolitus- ja erialase kogemusega oma ala asjatundjad, kes on aktsepteeritud ja hinnatud sihtrühma poolt. Info lektorite kohta, sh nende kvalifikatsiooni, õpi- ja töökogemuse lühikirjeldus on leitav iga õppekava juurest.
VI Õppijate täienduskoolitusele vastuvõtu tingimused ja kord
Kõikidele kodulehel avaldatud koolitustele on era- ja äriklientidel võimalik registreeruda kuni 3 päeva enne koolituse toimumist järgnevatel viisidel:
- täites kodulehel vastava koolituse õppekava all oleva registreerimisvormi;
- saates registreerimissoovi e-posti teel rkool@rahvakool.ee või kool@rahvakool.ee
- helistades telefonidel 6004 680 või 5019 658
Rahvakool OÜ saadab peale registreerimissoovi saamist kirjaliku kinnituse registreerumise kohta.
VII Täienduskoolituse eest õppetasu maksmise tingimused ja kord
Koolituse osavõtutasu on märgitud kodulehel iga õppekava juurde. Peale registreerumissoovi saamist väljastab Rahvakool OÜ registreerunule e- postiga arve. Koolituse eest tasumine toimub ainult esitatud arve alusel ja pangaülekandega üldjuhul seitsme kalendripäeva jooksul. Kui koolituse toimumiseni on jäänud vähem aega, siis erandkorras lühema aja jooksul.
Kui registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest esimesel võimalusel teada anda kirjutades rkool@rahvakool.ee või helistades telefonidel 6004 680/5019 658.
Koolitusele ette teatamata mitteilmumise korral või samuti koolituse pooleli jätmise korral õppetasu ei tagastata. Õppetasust vabastamise otsustab Rahvakool OÜ juhatus ning sellekohase avalduse palume saata e-postiga.
VIII Õppetasu tagastamise tingimused ja kord
Koolitusgrupi mittetäitumisel või muudel olulistel põhjustel (näiteks lektori haigestumise) on Rahvakoolil õigus koolitus ära jätta või edasi lükata. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult telefoni või e-posti teel. Ärajäänud koolituse eest tasutud osavõtutasu makstakse tagasi või kantakse soovi korral üle mõne teise koolituse osavõtutasuks.
IX Õppija koolituselt väljaarvamise tingimused ja kord
Kui õppija ei saabu koolitusele või kui ta esitab enne koolitust kirjaliku sooviavalduse koolitusel mitte osaleda, arvatakse ta koolitusgrupist välja. Koolitusele ette teatamata mitteilmumise korral või samuti koolituse pooleli jätmise korral õppetasu ei tagastata. Õigeaegsel loobumisel (kuni 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist) tagastatakse 90% koolituse tasust. Ülejäänud 10% osalustasust jääb koolitusettevõttele koolituse korraldamisega seotud kulude katteks.
X Koolituse läbimisel väljastatav dokument
Kui osaleja on koolitusarve tasunud ning koolituse täies mahus läbinud, väljastatakse talle tõend.
XI Isikuandmete kogumine ja töötlemine
Rahvakool OÜ kogub osaleja kohta järgmisi andmeid: osaleja nimi, asutus, ametikoht, e-post ja telefon. Koolitusele registreerumisega kinnitab õppija, et on tutvunud Rahvakooli kasutus- ja privaatsustingimustega SIIN.
XII Vaidluste lahendamise kord
Rahvakool OÜ ning koolitusel osaleja ja/või lektori vahel tekkinud eriarvamused ja vaidlused lahendatakse ennekõike läbirääkimiste teel. Kui kokkulepet ei saavutata, lahendatakse vaidlus Harju Maakohtus.